Технічна документація
phone-icon
Загальний list-icon1 list-icon2 Профі-режим list-icon3 list-icon4
filter_img

Силові автоматичні вимикачі призначені для захисту електричних кіл, в яких струм КЗ перевищує 10 кА. Поняття силові автоматичні вимикачі включає в себе величезний діапазон пристроїв – від простих з теплових та електромагнітним роз’єднувачем до складних пристроїв з мікропроцесорним керуванням та можливістю інтеграції в системи обліку з автоматичним керуванням. Розглянемо типи силових автоматичних вимикачів та сфери їхнього застосування.

  • Прості силові автоматичні вимикачі – вони не мають регулювання номінального струму та фіксованих налаштувань на спрацювання в випадку короткого замикання. Саме тому використовуються вони лише у випадках, коли параметри мереж, які вони захищають, добре відомі та в цих колах малоймовірні складні перехідні процеси. Зазвичай це захист ввідних та розподільчих шаф, від яких організовано живлення споживачів, які не можуть створити сюрпризів, тобто працюють в стабільному режимі та мають стандартні проблеми. В разі якихось відмов – це КЗ та збільшення номінального струму, а в таких колах при зміні вхідної напруги за межі номінально відбудеться тільки зміна струму споживання.

Робота цих силових автоматів базується на тепловому роз’єднувачі на основі біметалічної пластини та електромагніту.

  • Силові автоматичні вимикачі з можливістю регулювання номінального струму та регулювання установки від короткого замикання – їх сфера застосування набагато ширша від нестандартних номіналів ввідних автоматів в умовах на підключення, які видають постачальники електроенергії, до захисту кіл, в яких працює обладнання, яке потрібно захистити в випадку короткого замикання зі струмом, наприклад, 2Ін простий автоматичний вимикач має фіксовану установку цього параметра 10Ін, тому застосувати його в цьому випадку неможливо. Інший випадок – це захист кіл з потужними електродвигунами, запуск яких влаштовано напряму, відповідно, захист таких двигунів бажано влаштувати з використанням автоматичних вимикачів з характеристикою D,що дозволять автомати цього класу.

Роботу цих автоматів забезпечує електронний роз’єднувач, якій являє собою електронну схему, здатну вимірювати та аналізувати вхідні струми.

  • Силові автоматичні вимикачі зі складними електронними роз’єднувачами, які дозволяють підключати їх до мікропроцесорних систем керування з розподілом електроенергії. В деяких випадках ці пристрої дозволять проводити глибокий аналіз якості струмів в мережі, виявлення гармонік і т.д.

Для того щоб силовий автоматичний вимикач купити, потрібно знати струм КЗ кола, номінальний струм, необхідність регулювання мінімального струму. Важливо знати, чи буде вимикач інтегровано в системи з цифровим керуванням, тому в деяких випадках потрібно заповнювати опитувальний лист від виробника.