Технічна документація
phone-icon

В цій статті ми розглянемо важливу складову електротехнічного обладнання – електрощитове обладнання, яке за своїм функціональним призначенням розділяється на:

  1. щитки модульні зовнішньої та внутрішньої установки, зазвичай розміром від 2 до 280 модулів;
  2. щитки модульні облікові, в яких до вказаного вище додається місце для встановлення лічильників;
  3. шафи з монтажними панелями, на які можна кріпити різноманітне обладнання;
  4. збірні шафи з монтажними панелями, які зазвичай використовуються в випадках, коли потрібні відповідні розміри, які відрізняються від стандартних і нерозбірні.

Нижче розглянемо щитове обладнання більш детально.

До шаф першого типу відносять освітлювальний щиток, розподільчий щиток, шафа автоматики без силової апаратури. Цей клас обладнання є найпоширенішим на ринку, зазвичай ці шафи зроблені з металу чи пластику, ступінь захисту складає від ІР40 до ІР65.

В залежності від ступеню захисту ціни можуть відрізнятися у ІР40 і ІР65 до 50%. З недавнього часу на ринку з’явилися шафи, зроблені за склопластику, які не поступаються по міцності залізним, але по показникам стійкості до корозії переважають залізні.

До цього класу можна віднести:

  • електричні щити розподільчі;
  • електричні щити до квартир;
  • щиток розподільчий вбудований.

Шафи другого типу, як видно з назви, використовуються для встановлення лічильників та обладнання розподілу. На сьогодні завдяки поширенню комп’ютерного обліку електроенергії та встановленню обладнання обліку в місцях, де можна організувати термінальний доступ, використання шаф цього типу зменшується.

Шафи третього типу використовуються в випадках, коли треба розмістити обладнання за габаритами більшими, ніж стандартний модуль. Однополюсний вимикач, контактори, блоки автоматики, силові автоматичні вимикачі – дане обладнання встановлюється в таких шафах.

Шафи четвертого типу – це практично теж саме, що і шафи третього типу, але вони збираються зі стандартних деталей, ніби конструктор, з якого можна зібрати те, що потрібно.

Якість металу, покриття, підготовки металу до фарбування суттєво впливає на вартість шаф, тому пропонувати на ринку дорогі шафи можуть тільки преміальні бренди. Дорогу продукцію від брендів середнього та низького цінового діапазону ринок не сприймає, тому, якщо нам потрібно щиток електричний купити, який протягом тривалого часу не втратить товарний вигляд,не буде вражений корозією, слід обирати обладнання верхнього чи середнього цінового діапазону. На ринку, окрім брендової продукції, присутнє обладнання від регіональних виробників досить високої якості, яке є нішевим продуктом, тому у випадку, який ми розглядаємо, може бути найоптимальнішим придбанням. Якщо шафи будуть знаходитися в кліматичних умовах без агресивних чинників, то можна задовільнитися обладнанням середнього цінового діапазону. Обладнання низького цінового діапазону використовується в випадках «Здав та забув», проте ми ніколи не рахували себе прихильниками такого стилю роботи, тому обладнання цього цінового діапазону не пропонуємо.