Технічна документація
phone-icon
Загальний list-icon1 list-icon2 Профі-режим list-icon3 list-icon4
filter_img

Теплове реле – це пристрій, який виконує функції захисту електродвигуна від змін струмів живлення, значення яких виходять за межі, визначенні технічними умовами.

Реле теплове може встановлюватися безпосередньо на контакторі чи окремо, що характерно у випадку великих струмів. Найбільш поширена конструкція подібна до реле РТЛ, принцип дії якого полягає у деформації теплових пластин від нагріву електричним струмом.

Теплове реле доцільно використовувати в колах, які вже захищені автоматичними вимикачем, в інших випадках варто використовувати автомати захисту двигуна, оскільки їх ціна нижча, ніж сумарна вартість теплового реле купити яке буде потрібно та автоматичного вимикача. Теплове реле – це пристрій, який захищає електродвигун у випадках, коли струм живлення не відповідає встановленим параметрам. Робота теплового реле побудована на властивості біметалічної пластини змінювати свою форму при нагріві. Теплові реле зазвичай дозволяють точно відрегулювати номінальні токи двигуна, що важливо для організації більш надійного захисту двигуна. Теплові реле обладнанні кнопками для скидання та припинення роботи, що дозволяє в ручному режимі зупинити двигун та відновити його працездатність.

Теплові реле в залежності від конструкції можуть встановлюватися на контакторі та окремо (якщо вони розраховані на великі струми).

Хочемо звернути вашу увагу на наступне: теплові реле ІЕК зазвичай підходять до контакторів інших торгових марок, продукція яких виробляється в Китаї, наприклад АСКО і т.д., але це не для всіх випадків.

Яку схему підключення електродвигуна обрати: автомат захисту двигуна плюс контактор чи автоматичний вимикач плюс теплове реле? Однозначної думки по цьому питанню не існує, принаймні, наші пошуки методичних рекомендацій в цьому напрямку нічого не дали, тому радимо враховувати наступні чинники:

  1. Цінову категорію.
  2. Наявність вільного місця в місцях встановлення аппаратури.
  3. Доступність обладнання до обслуговування: якщо контактор встановлено в важкодоступному місці, то не варто встановлювати на нього теплове реле, оскільки його заміна буде проблемою. В цьому випадку набагато краще використати автомат захисту двигуна.
  4. Якщо контактор встановлено в такому місці, з якого легко в разі потреби вимкнути двигун, а щиток з обладнанням знаходиться десь далеко – теплове реле тут буде доречним, оскільки дасть можливість вимкнути двигун в разі потреби.

Якщо потрібно теплове реле купити, необхідно знати номінальний струм двигуна та його пускові характеристики. Реле типу РТЛ може бути встановлено чи безпосередньо на контакторі чи окремо (в випадку великих струмів).

Ми пропонуємо реле теплове LRD Schneider Electric, реле теплове РТИ ІЕК.